Lappset stapte over van eigen bedrijfswagens naar lease

Marc van den Burg is al 18 jaar werkzaam bij Lappset en in zijn rol als salesmanager in de recreatiemarkt en daarnaast ook verantwoordelijk voor o.a. de leaseauto’s van het bedrijf. De relatie met Autogroep Twente heeft hij al 15 jaar. De laatste vier jaar loopt het contact via Autolease Twente, waar de helft van de leaseauto’s van Lappset vandaan komt.

Facilitator van spelen en sporten

Lappset heeft als missie om uitdagende buitenruimtes te creëren die uitnodigen tot sport, spel en plezier. Het bedrijf is onderdeel van een Finse multinational. Het hoofdkantoor voor de Nederlandse/ Vlaamse tak, die in de periode 2008-2024 ook onder de naam Yalp opereerde, staat in Goor. Hier werken zij met zo’n 60 collega’s aan buitensportlocaties, speeltoestellen en interactieve toestellen. Speciaal voor de oudere doelgroep, waarbij Lappset zich richt op spierkracht vasthouden en valpreventie, is oud-atlete Olga Commandeur ambassadeur van Lappset.

Contact sinds 2010

Aangezien klanten in heel Nederland en Vlaanderen vanuit Goor moeten worden bezocht, worden er bij Lappset flink wat kilometers gemaakt. Inmiddels leaset het bedrijf daarvoor een stuk of zes personenauto’s bij Autolease Twente, vertelt Marc: “De auto’s zijn voor onze directie, accountmanagers en projectleiders die veel onderweg zijn. Het contact met Autogroep Twente bestaat al sinds 2010. Destijds kochten we bij Maik Jansen, nu directeur van Autolease Twente, onze auto’s. In 2018 hebben wij bijvoorbeeld onze eerste elektrische auto’s gekocht via Autogroep Twente. Door het warme contact dat we met de personen bij Autogroep Twente hadden, zijn we ook voor een deel van onze leaseauto’s enkele jaren geleden klant geworden bij Autolease Twente.”

Leasen om investeringskapitaal vrij te houden

Eerder was Lappset een zelfstandig bedrijf. In 2012 heeft het huidige moederbedrijf zich voor een deel ingekocht en in 2020 is alles volledig overgenomen. Dat heeft ook gevolgen gehad voor het wagenpark, vertelt Marc: “Zo zijn wij overgestapt van het aanschaffen naar full operational leasen. Hiermee houden we kapitaal vrij om andere investeringen te kunnen doen. Onze doelstelling is om elke te vervangen auto te laten vervangen door een 100% elektrische auto. Als bedrijf zijn wij gecertificeerd op niveau 5 van de CO2-prestatieladder en de stap naar een volledig EV wagenpark past in onze doelstellingen naar uiteindelijk, CO2 neutraal te opereren. Voor bedrijfswagens is dat tegenwoordig nog wat lastiger. Wij kunnen met het huidige aanbod nog niet uit de voeten qua range. Dat komt vast nog wel in de toekomst.”

Creatieve oplossingen

Marc kan duidelijk uitleggen wat hem goed bevalt aan de samenwerking met Autolease Twente: “Ik vind het een prettige maatschappij. De lijnen zijn kort, we hebben één aanspreekpunt. Ze denken eigenlijk altijd mee in creatieve oplossingen. Bijvoorbeeld door een jong gebruikte auto uit het buitenland te halen. Dat biedt soms voordeel voor de rijder, die dan voor hetzelfde geld een luxere auto kan rijden. Of wanneer er een auto met zeven zitplaatsen nodig is, wat niet heel gebruikelijk is als leaseauto. Mocht die medewerker bij ons weggaan, dan kunnen wij deze, voor ons, niet zo courante auto kosteloos retourneren. Zo ondernemend denkt Autolease Twente dus wel mee.”

Perfecte auto’s binnen budget

De medewerkers van Lappset die een leaseauto mogen uitkiezen, worden op aangeven van Marc benaderd door Autolease Twente. Het leasebedrijf weet binnen welke grenzen zij met de rijder naar een auto kunnen kijken waarmee de medewerker elke dag met een glimlach instapt voor zijn werk en met dezelfde of een nog grotere glimlach ’s avonds thuis weer uitstapt. Zo kunnen de accountmanagers de medewerkers helpen bij het uitkiezen van de auto die binnen hun bereik ligt én perfect past bij hun wensen. Marc: “Het moet uiteraard wel een representatieve auto zijn voor de functie die je hebt. Dat kan een Volvo zijn, maar ook een Volkswagen, Peugot of Hyundai. En als je dan voor jong gebruikt kiest, kun je ineens net iets luxer rijden dan je misschien dacht. Want hoeveel maakt het nou helemaal uit als er net iets meer dan nul kilometer op de teller staan?”

Dat Autolease Twente inmiddels niet meer die kleine speler van vroeger is, is Marc uiteraard niet ontgaan: “Ik kan me voorstellen dat het voor Autolease Twente, nu zij zo hard groeien, een grote uitdaging is om hun kracht vast te houden. Daarin maken zij echt het verschil ten opzichte van andere leasemaatschappijen.”